fbpx

Blog

Dzielimy się wiedzą

Blizny na ciele

Blizny na ciele

Blizny na ciele

Jak się ich pozbyć?

Blizny to zmiany na skórze zbudowane z tkanki łącznej włóknistej. Powstają w następstwie urazów, oparzeń, zmian trądzikowych lub zabiegów, które wymagają ingerencji chirurgicznej. Niestety, kolor i faktura zabliźnionej skóry zazwyczaj wyróżnia się na tle całego ciała. Trudno o niej zapomnieć, szczególnie, jeśli pojawiła się w widocznym miejscu.  Dopóki blizna jest świeża i mała, na przykład powstała w wyniku uderzenia, można liczyć, że specjalne kremy sobie ją zniwelują. Jednak w przypadku bardziej rozległych i większych blizn, najlepszą decyzją są zabiegi medycyny estetycznej. Propozycją Wellclinic jest zabieg laserowy, dla którego blizny na ciele nie stanowią problemu.

Metody medycznego usuwania blizn

W zależności od rodzaju blizny na ciele, w klinikach medycyny estetycznej stosuje się różne procedury redukujące schorzenie. Niezależnie od indywidualnego przypadku, najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą usuwania blizn na ciele jest zabieg laserowy. W Wellclinic korzystamy z platformy Fotona Dynamis Sp Pro. To najnowocześniejsze na rynku urządzenie, które regeneruje skórę poczynając od warstw zewnętrznych, a kończąc na wewnętrznych. Na tle peelingów chemicznych czy mikrodermabrazji, oferowana przez nas technologia nie ingeruje bezpośrednio w ciało. Co za tym idzie, nie jest opatrzona ryzykiem powikłań.

Zobacz czy kwalifikujesz się do Indywidualnej Terapii

Wellclinic łączy najlepszych lekarzy, kosmetologów i dietetyków klinicznych w celu osiągniecia u Ciebie zdrowia i młodości.

Odkryj Sekret Długowieczności w Wellclinic Warszawa i Gdańsk

Jak działa zabieg usuwania blizn technologią laserową?

Światło lasera Fotona Dynamis Sp Pro wnika w głąb skóry, co powoduje uszkodzenie komórek kolagenu i stymuluje produkcję nowej tkanki, która zastępuje uszkodzony naskórek. W zależności od tego, jak rozległa jest blizna, między 1 a 3 wizytami uzyskujemy efekt gładkiej skóry, pozbawionej uciążliwej niedoskonałości. W przeciwieństwie do innych metod usuwania blizn, rekonwalescencja po zabiegu jest bardzo krótka – uszkodzoną partię okala nowa, zdrowa i silnie ukrwiona tkanka, co wpływa na szybki proces gojenia się skóry. Pod indywidualne potrzeby, lekarz w Wellclinic dobiera odpowiedni program do uzyskania najlepszego efektu redukcji blizny. Wszelki dyskomfort spowodowany ciepłem lasera jest minimalizowany przez chłodziarkę, dzięki której skóry nie trzeba znieczulać kremem – z tego względu zabieg technologią Fotona możemy nazwać całkowicie bezbolesnym.

Skóra pozbawiona blizn – efekt zabiegu laserowego


Fotona Dynamis Sp Pro w 100% usuwa bliznę z wybranego obszaru ciała. Wiązka lasera wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt, dzięki czemu po wizycie blizna jest niewidoczna. Terapia jest krótka i skuteczna, a jej doskonałe rezultaty potwierdzają nasi zadowoleni klienci. Jeśli chcecie zapomnieć o bliznach i nie martwić się o nieprzyjemne konsekwencji zabiegu, warto skonsultować się z naszymi lekarzami. Gwarantujemy, że po zabiegu usuwania blizn ponownie odzyskacie swoją pewność siebie i piękny wygląd skóry.

Szukaj na blogu
O nas

Wellclinic to nowoczesna klinika medyczna, której misją jest kompleksowa opieka nad naszymi klientami. Dbamy nie tylko o wygląd, a także o dobre samopoczucie i zdrowie osób, które do nas przychodzą.
Wellclinic dysponuje ultranowoczesnym sprzętem, który nie ma sobie równych w Polsce. Wystarczy wymienić najnowszy model lasera Fotona, który doposażyliśmy w dedykowany system znieczulający, dzięki którym odchudzanie, czy endolifting są całkowicie bezbolesne. Nasi specjaliści skutecznie usuwają nawet aktywny trądzik, przebarwienia, naczynka, blizny, rozstępy i wiele więcej.
Kolejne technologie to HIFU II generacji stosowane m.in. do odchudzania i napinania wiotkiej skóry. Laser Prime3D, który sprawia, że depilacja staje się nie tylko łatwa i szybka, ale trwalsza i dzięki technologii TEC bezbolesna.

Wyszukaj informacje