fbpx

Blog

Dzielimy się wiedzą

Przyczyny tłuszczu na plecach

Przyczyny tłuszczu na plecach

tłuszcz na plecach

Masz skłonność do gromadzenia się tkanki tłuszczowej na plecach? W okolicy biustonosza pojawiają się nieestetyczne fałdki, które widać przez ubranie? To wszystko sprawia, że nie czujesz się atrakcyjnie. Chcesz pozbyć się wałeczków tłuszczu na plecach, ale nie wiesz, od czego zacząć. Zanim rozpoczniesz odchudzanie, warto wcześniej zastanowić się nad istotą problemu i wyeliminować przyczyny tłuszczu na plecach. 

Skąd się bierze tłuszcz na plecach?

Nadmiar tkanki tłuszczowej na plecach gromadzi się z kilku powodów. Jednym z nich mogą być zaburzenia na tle hormonalnym np. problemy z tarczycą. Innym: nadwyżka kaloryczna połączona z brakiem aktywności fizycznej.

Coraz więcej osób żyje szybko, w ciągłym stresie. Niewielka ilość czasu wolnego sprawia, że zupełny brak aktywności fizycznej staje się czymś powszechnym. Siedząca praca i niewielka ilość ruchu oraz towarzyszące temu szkodliwe nawyki żywieniowe, prowadzą do nadmiernego gromadzenia się tłuszczu w organizmie.

Skąd się bierze tłuszcz na plecach? Tkanka tłuszczowa odkłada się we wszystkich obszarach ciała. Nadmiar tłuszczu jest łatwo zauważalny na udach czy brzuchu. W przypadku jego większej ilości zaczynają być widoczne także boczki na plecach czy wałeczki pod pachami. Tłuszcz w okolicach pach powoduje duży dyskomfort estetyczny zwłaszcza w przypadku kobiet.

Zobacz czy kwalifikujesz się do Indywidualnej Terapii

Wellclinic łączy najlepszych lekarzy, kosmetologów i dietetyków klinicznych w celu osiągniecia u Ciebie zdrowia i młodości.

Odkryj Sekret Długowieczności w Wellclinic Warszawa i Gdańsk

Jakie ćwiczenia na tłuszcz na plecach?

Zastanawiasz się jak spalić tłuszcz na plecach? Pierwszym krokiem do pozbycia się zbędnych kilogramów, zlikwidowania wałeczków pod pachami i odzyskania smukłego ciała są ćwiczenia. Stopniowe wdrażanie aktywności ruchowej do codziennego planu, spowoduje spalanie tkanki tłuszczowej nie tylko z części pleców, ale z każdej partii ciała.

Możesz zacząć od treningu cardio. Ćwiczenia tego typu nie wymagają wizyty na siłowni. Możesz wykonywać je w domu lub na powietrzu.

Z czasem warto urozmaicić swój plan treningowy o interwał. Trening interwałowy może przynieść znakomite efekty i przyspieszyć spalanie tłuszczu dzięki zmiennej intensywności wykonywanych ćwiczeń.

Gdy podczas redukcji pragniesz jednocześnie zadbać o wzmocnienie mięśni i wymodelowanie sylwetki, zdecyduj się na ćwiczenia siłowe. Najskuteczniejsze na mięśnie pleców będą: pompki, sztanga, podciąganie oraz hantle.

Jeśli z jakiegoś powodu masz trudności z wybraniem się na siłownię, pamiętaj: nawet 20-30 minutowe kardio kilka razy w tygodniu, jest lepsze niż zupełny brak ruchu.

Musisz jednak wiedzieć, że nawet najskuteczniejsze ćwiczenia mogą nie wystarczyć jeśli nie zmienimy szkodliwych nawyków żywieniowych.

 

Najskuteczniejszy sposób, aby zlikwidować tłuszcz na plecach.

Ćwiczenia na fałdki na plecach są dobrym sposobem, aby pozbyć się tłuszczu. Co w przypadku, gdy nie możesz poświęcać na nie tyle czasu, ile powinieneś? Zależy Ci na szybkim efekcie, a redukcja tłuszczu domowymi sposobami idzie zbyt wolno. Cały proces mogą wspomóc zabiegi medycyny estetycznej.

Najskuteczniejszy sposób, aby zlikwidować tłuszcz na plecach to połączenie zdrowej diety, aktywności fizycznej i zabiegów z oferty Wellclinic. Jesteśmy liderem w modelowaniu sylwetki, a za efekty osiągane w tym zakresie przez naszych Pacjentów zostaliśmy uhonorowani tytułem „Luksusowej Marki Roku 2023”.

Wśród rozwiązań, jakie możemy zaproponować na problem nadmiaru tłuszczu w okolicach łopatek, w górnej lub dolnej części pleców jest liposukcja laserowa. Dzięki unikalnej technologii Fotona Tight Sculpting jesteśmy w stanie w szybki sposób pozbyć się nadmiaru tłuszczu z całego ciała, eliminując jednocześnie problem wiotkiej skóry.

Szukaj na blogu
O nas

Wellclinic to nowoczesna klinika medyczna, której misją jest kompleksowa opieka nad naszymi klientami. Dbamy nie tylko o wygląd, a także o dobre samopoczucie i zdrowie osób, które do nas przychodzą.
Wellclinic dysponuje ultranowoczesnym sprzętem, który nie ma sobie równych w Polsce. Wystarczy wymienić najnowszy model lasera Fotona, który doposażyliśmy w dedykowany system znieczulający, dzięki którym odchudzanie, czy endolifting są całkowicie bezbolesne. Nasi specjaliści skutecznie usuwają nawet aktywny trądzik, przebarwienia, naczynka, blizny, rozstępy i wiele więcej.
Kolejne technologie to HIFU II generacji stosowane m.in. do odchudzania i napinania wiotkiej skóry. Laser Prime3D, który sprawia, że depilacja staje się nie tylko łatwa i szybka, ale trwalsza i dzięki technologii TEC bezbolesna.

Wyszukaj informacje